Recykling odzieży zmienia modę Circ

Przyspieszenie obiegu zamkniętego w branży modowej, jakie ostatnio dostrzegamy w klepach znanych marek czy kampaniach reklamowych, zdaje się być już trwałym trendem niż chwilowym zjawiskiem. Recykling tkanin i niepotrzebnych ubrań, nasz nowy obowiązek, nagle nabiera sensu, gdy wraca do nas przy kolejnych zakupach.

Circular Fashion, czyli moda cyrkularna

Circular Fashion Circ

Circular Fashion Circ

Przyszłość mody cyrkularnej napędza coraz bardziej wszechobecny recykling. Patrząc na nowe kolekcje znanych marek modowych aż trudno uwierzyć, że jeszcze niedawno były odpadem, choć jednocześnie trzeba zdać sobie sprawę, że w odzysku tkanin wciąż jesteśmy na początku drogi. Od odpadów do ubrań, to w uproszczeniu idea założycielska amerykańskiej firmy Circ, której nowatorska technologia recyklingu już zaczęła zmieniać światową modę. Zastrzeżony proces hydrotermalny pozwala odzyskać oryginalne materiały z mieszanek polibawełny (polycotton), czego jak dotąd, nigdy wcześniej nie robiono.

Nowatorska technologia recyklingu odzieży Circ

Nowatorska technologia recyklingu odzieży Circ

Kochamy modę, ale nasze ubrania zabijają planetę, jak mówi założyciel firmy i dyrektor generalny Circ - Peter Majeranowski. Branża modowa w niepokojący sposób obciąża środowisko, bo zakupy i produkcja odzieży rosną w zastraszającym tempie. Przejście na zrównoważone praktyki o obiegu zamkniętym ma kluczowe znaczenie, jeśli chcemy mieć jakąkolwiek nadzieję na ochronę naszej pięknej, wyjątkowej planety i jej ograniczonych zasobów. Jak dotąd jednie technologia recyklingu Circ, jako jedyna potrafi skutecznie oddzielić odpady tekstylne z domieszką polibawełny i odzyskać zarówno włókna celulozowe Circ® Lyocell, jak i syntetyczne Circ® Polyester.

Moda cyrkularna Circ dla marki ZARA

Moda cyrkularna Circ dla marki ZARA

Kolejną ważną inicjatywą Circ jest utworzenie społeczności Circ-Ready, wybranej grupy partnerów, którzy mają udokumentowane doświadczenie i zaangażowanie w pracę z produktami Circ z recyklingu. Partnerzy Circ-Ready współpracują z zespołem ekspertów Circ, aby testować i wykorzystywać włókna Circ w bieżącej produkcji, tworząc nowe standardy jakości. Powstanie Circ-Ready jest reakcją na aktualne trendy i oczekiwania konsumentów, którzy domagają się lepszych opcji w zakresie zrównoważonej, bardziej cyrkularnej mody. Jednoczenie sprzedawcy i producenci, wykorzystujący materiały nowej generacji z recyklingu Circ już na stacie mają przewagę konkurencyjną na rynku.

Technologia recyklingu odzieży Circ

Technologia recyklingu Circ jako jedyna potrafi skutecznie oddzielić odpady tekstylne z domieszką polibawełny i odzyskać zarówno włókna celulozowe Circ® Lyocell, jak i syntetyczne Circ® Polyester

Coraz więcej marek modowych wykorzystuje materiały z recyklingu Circ w promocji swoich produktów. Najnowsza kolekcja Zary opiera się na docelowym modelu powszechnego wykorzystania zrównoważonych materiałów. To odpowiada zarówno nabywcom, zorientowanym na ekologię, jak i producentom, którzy w ten sposób szybciej zrealizują swoje zrównoważone cele. Ideałem będzie, gdy większość ubrań wyprodukowanych z tkanin z recyklingu wróci na koniec do źródła i ponownie zamieni się w pełnowartościowe produkty.

Przy obecnej skali produkcji tekstyliów jedynie recykling lub kompostowanie może zapobiec ekologicznej katastrofie, jaką zgotował nam liniowy system produkcji z hałdami odpadów na horyzoncie. W końcowym rozliczeniu i tak wszystko zależy od decyzji konsumentów, a zwłaszcza świadomie użytej siły nabywczej.

Materiał nowej generacji z recyklingu odzieży Circ.

Materiał nowej generacji z recyklingu odzieży Circ.

Masz uwagi. Napisz do nas :)

Zgłoś swój eko biznes. Napisz do nas