Nawierzchnie z recyklingu TRUEGRID
Recykling tworzyw sztucznych to nie tylko dobry uczynek dla środowiska naturalnego, kataklizm plastikowych odpadów zaczyna przerażać wszystkich, jednak nieliczni potrafią na tym dobrze zarobić i to się nam w recyklingu podoba. Świeże spojrzenie na stary problem to w biznesie nieoceniona zaleta.
Plastikowe panele z odzysku zamiast asfaltu i betonu
Nawierzchnie z recyklingu TRUEGRID
Dla wynalazcy i producenta zabawek z Houston, Barry'ego Stilesa, nowy system nawierzchni, który zaprojektował, tym razem nie jest dziecinną zabawą. TRUEGRID, to system wytrzymałych plastikowych siatek o trójwymiarowych kształtach, które można łączyć ze sobą. Ułożone na ziemi i wypełnione kruszywem lub trawą tworzą solidny parking czy podjazd bez użycia betonu lub asfaltu.
Panele z odzysku zamiast asfaltu i betonu
TRUEGRID jest wykonany z tworzywa sztucznego pochodzącego z recyklingu i jest wystarczająco wytrzymały, aby utrzymać samochody osobowe, ciężarowe a także wozy strażackie. Elastyczne połączenia między elementami nawierzchni z TRUEGRID dopasowują się do kształtu podłoża, nie powodując pękania przy osiadaniu gruntu, w przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań ze sztywnego betonu i asfaltu. Jednak najważniejszą zaletą TRUEGRID z ekologicznego punktu widzenia jest wodoprzepuszczalność.
Zamiast asfaltu i betonu panele z odzysku
Współczesne miasta są zbyt szczelne dla wód opadowych, co pociąga za sobą zarówno coraz częstsze powodzie, jak i problemy z zatrzymaniem wody w gruncie, przy jednoczesnym zaleganiu wody w kałużach po ulewie czy burzy. Nawierzchnie z TRUEGRID pozwalają na stopniowe odbetonowanie miast i swobodne wsiąkanie wody w podłoże, tam gdzie to tylko możliwe. Jeśli przy okazji zniknie spora hałda odpadów plastikowych, to dodatkowa korzyść dla środowiska i zysk dla nas wszystkich.
Opatentowana konstrukcja TRUEGRID pozwala na zastosowania o dużym natężeniu i obciążeniu ruchem, na podjazdach, parkingach, drogach pożarowych, a także na składowiskach obiektów przemysłowych, we wszystkich strefach klimatycznych. Trwałość nawierzchni z TRUEGRID, od 25 do 60 lat, w zależności od natężenia ruchu i zastosowania, przekracza trwałość tych z betonu i asfaltu. TRUEGRID jest produkowany w 100% z poużytkowego polietylenu o dużej gęstości z dodatkiem inhibitorów UV. System został opracowany tak, aby był bardzo prosty w instalacji, każdy wykonawca, architekt krajobrazu lub użytkownik indywidualny może z łatwością poradzić sobie za pierwszym razem, zwłaszcza gdy w młodości bawił się klockami Lego.
Nawierzchnie z recyklingu TRUEGRID
Podsumujmy korzyści środowiskowe TRUEGRID:
- jest ekologiczny od momentu wyprodukowania przez cały okres użytkowania
- jest wykonany w 100% z tworzywa pochodzącego z recyklingu poużytkowego
- umożliwia przenikanie wody opadowej przez kruszywo lub trawę i jej filtrację
- wyeliminowanie betonu ogranicza emisję CO2 z produkcji cementu
- zmniejsza efekt miejskiej wyspy ciepła, związany z nawierzchniami betonowymi i asfaltowymi
Recykling tworzyw sztucznych TRUEGRID
Nawierzchnia z TRUEGRID może być w łatwy i estetyczny sposób oznakowana za pomocą plastikowych znaczników SuperSpots, na przykład do wyznaczenia tras lub miejsc parkingowych. TRUEGRID to idealna opcja do stabilizacji gruntu dla dróg pożarowych, wozów strażackich i pojazdów uprzywilejowanych, spełnia odpowiednie normy w tym zakresie i zdaje egzamin w wielu lokalizacjach USA i na świecie.
Jak pokazuje doświadczenie, każda aplikacja do układania nawierzchni z wyjątkiem autostrad o dużej prędkości wchodzi w grę. Parkingi stałe i tymczasowe, składowiska sprzętu, podjazdy, drogi przeciwpożarowe, boiska sportowe, targowiska, ścieżki turystyczne i szlaki dla zwierząt, place imprezowe, miejsca rozrywki, kształtowanie krajobrazu, otoczenie basenów, ścieżki pól golfowych i wiele innych. I to wszystko w trosce o ekologię, całkiem nieźle, jak na recykling plastikowych odpadów.