Recykling, nadzieja ekologii
Odzyskiwanie odpadów, to oszczędność zasobów naturalnych i czysty zysk
Recykling szybko nabiera na znaczeniu, ujarzmia odpady, chroni środowisko naturalne i pozwala zarabiać. Odpadów do przetworzenia przybywa w zawrotnym tempie, nie chcemy katastrofy, stawiamy na recykling, to pewny interes na lata.

Drugie życie fusów po kawie Kaffe Bueno
Mnożą się innowacyjne technologie zamieniające fusy po kawie i strumienie uboczne przemysłu kawowego w wysokowydajne i całkowicie naturalne składniki dla bardziej zrównoważonej produkcji. Dzięki postępowi biotechnologii możemy wytwarzać coraz więcej produktów przy znacznie niższym koszcie dla środowiska, co wszystkim nam tylko wyjdzie na zdrowie.
- upcykling

Ekologiczny recykling tworzyw sztucznych Epoch Biodesign
Tworzywa sztuczne mają to do siebie, że o wiele łatwiej je wyprodukować niż się ich pozbyć, nie wyrządzając przy tym szkód środowisku. Natura nie zdążyła jeszcze wykształcić mechanizmów obronnych przed odpadami tworzyw sztucznych, nie możemy więc liczyć na pomoc z jej strony, natomiast coraz lepiej zaczynamy radzić sobie sami.
- plastik
- tkaniny

Recykling odzieży zmienia modę Circ
Przyspieszenie obiegu zamkniętego w branży modowej, jakie ostatnio dostrzegamy w klepach znanych marek czy kampaniach reklamowych, zdaje się być już trwałym trendem niż chwilowym zjawiskiem. Recykling tkanin i niepotrzebnych ubrań, nasz nowy obowiązek, nagle nabiera sensu, gdy wraca do nas przy kolejnych zakupach.
- tkaniny

Zrównoważone tkaniny z recyklingu Infinna™
Recykling tkanin właśnie stał się w naszym kraju urzędowym obowiązkiem, choć tak na prawdę dla innych już od dawna jest świetnym interesem. Ubrania z tkanin z recyklingu, to nasz wkład w cyrkularny obieg surowca, tak jest lepiej dla nas, środowiska i przyszłości planety.
- tkaniny

Automaty kaucyjne RecySmart firmy Candam
System kaucyjny dość leniwie nadciąga do naszego kraju. Lepiej późno niż wcale, bo ilość opakowań niezwracanych do recyklingu i ponownego wykorzystania zaczyna znacznie przytłaczać. Już za chwilę inteligentne automaty kaucyjne staną się pilnie potrzebne.
- metale
- papier
- plastik
- szkło

Recykling tkanin w modzie cyrkularnej Weturn
Całkiem dobrze idzie nam przetwarzanie tkanin w ubrania, to doskonały biznes napędzany modą, dużo gorzej idzie nam w drugą stronę. Odzyskiwanie tkanin i recykling niepotrzebnych ubrań wciąż raczkują, a tekstylne odpady zdecydowanie nie należą do ekologicznych. Koncepcja mody cyrkularnej najlepsze lata ma dopiero przed sobą.
- tkaniny

Zrównoważony recykling tworzyw sztucznych Arqlite
Im więcej plastiku w odpadach tym bardziej z nim walczymy, choć widowiskowe akcje sprzątania lasów nie zastąpią powszechnej edukacji ekologicznej i diametralnej zmiany naszych nawyków. Przy rosnącej produkcji tworzyw sztucznych tylko konsekwentny odzysk i nowatorski recykling dają nadzieję na rozwiązanie problemu.
- plastik
- upcykling

Recykling plastikowych odpadów z mórz, rzek i oceanów Healix
Plastikowe śmieci zanieczyszczające rzeki, morza i oceany to olbrzymi problem nie tylko dla ekosystemów wodnych. Plastik podstępnie przenika do naszych organizmów, bo zdążył wcześniej zatruć naszą żywność i powietrze. Skuteczne usuwanie plastiku ze środowiska naturalnego to nie tylko najwyższa konieczność, ale też dobry biznes na najbliższe lata.
- plastik

Recykling odzieży Resortecs
Recykling tkanin nie nadąża za przemysłem modowym i tekstylnym, które nieustannie dostarczają branży coraz więcej problemów. Opłacalność ekonomiczną i sens ekologiczny całego procesu osłabia wiele czynników, a każda innowacja w tej branży ma wymierne znaczenie. Innowacyjne podejście do problemu recyklingu ubrań przynosi zaskakujące rezultaty.
- tkaniny

Recykling butelek z tworzywa PET nie musi być problemem
Recykling butelek z tworzywa PET mocno "kuleje" z prozaicznej przyczyny. Bezbarwne tworzywo zmielone wraz z kolorowymi etykietami nie jest już bezbarwne, a usuwanie zanieczyszczeń podnosi cenę recyklingu, czyniąc go znacznie trudniejszym i nieefektywnym. Z pomocą przychodzi innowacyjna metoda druku magnetycznego.
- metale
- plastik

Co można zrobić z fusów po kawie?
Jak się okazuje przyjemny zwyczaj picia kawy cieszy nie tylko kawoszy. Fusy po kawie od dawna inspirują twórcze umysły do sensownego wykorzystania, tak by dokuczliwy odpad zmienił się w ekonomicznie opłacalny surowiec lub całkiem nowy produkt. Ostatnio w tej sprawie sporo się dzieje. Wygląda na to, że prawdziwie wymierne korzyści z kawy zaczynają się dopiero po jej wypiciu.
- upcykling