Redesign, uśmiechnij się do odpadów
Smile Plastics. Ten popularny w Wielkiej Brytanii zwrot odnosi się do radości z jaką jedna z tamtejszych firm zamienia plastikowe odpady w pełnowartościowe produkty użytkowe. A to może tylko cieszyć.
Jak działa obieg zamknięty w SMILE PLASTICS
Panele dekoracyjne w 100% z recyclingu i do recyclingu Smile Plastics
Czy można zwyczajnie uśmiechać się do plastikowych butelek? Tak przynajmniej twierdzą kontynuatorzy idée fixe lat 90-tych brytyjskiej marki SMILE PLASTICS, których pomysły na re-design z tworzyw sztucznych pochodzących z różnych źródeł pokonsumpcyjnych, zamieniają na pełnowartościowe produkty do wystroju wnętrz. Wieloformatowe, bajecznie kolorowe przypominające do złudzenia marmoreal, czy nawet marmur panele dekoracyjne z przeznaczeniem do przestrzeni mieszkalnych, biur i hoteli pochodzą w 100% z recyklingu.
Same też w 100% nadają się do recyklingu, dzięki czemu można je wielokrotnie przetwarzać i wykorzystywać, nie ustępują przy tym innym produktom pod względem jakości i stylu. Wspaniały przykład jak działa obieg zamknięty, gdzie koniec życia jednego produktu jest zarazem początkiem życia drugiego. Wszystkie materiały zostają dobrze spożytkowane, ich wartość dodana jest zmaksymalizowana.
Materiały SMILE PLASTICS są trampoliną kreatywności dla architektów
Marka stawia na recykling głównie z opakowań plastikowych jednorazowego użytku, które zwykle trafiają bezproduktywnie na wysypiska śmieci. Dziś SMILE PLASTICS jest światowym liderem w produkcji najwyższej jakości materiałów z odpadów, które zmieniają się w produkty o wysmakowanym designie, proces ten nazywany jest popularnie redesignem.
Recykling powinien podnosić wartość produktu, a nie ją zmniejszać. Naszą misją jest tworzenie gospodarki o obiegu zamkniętym nowej generacji, aby zachęcić do doceniania dotychczasowych zasobów oraz zmniejszenia ilości odpadów. Aby to zrobić, przekształcamy materiały wycofane z eksploatacji w produkty, które opowiadają historię nas samych. SMILE PLASTICS
Panele dekoracyjne w 100% z recyclingu i do recyclingu Smile Plastics
Projektanci najpierw przyglądają się produktom odpadowym, aby oszacować ich wartość i potencjał do ponownego wykorzystania, a następnie testują jakość, kolory, tekstury i wzory w połączeniu z innymi odpadami, dopiero potem przekształcają w nowy przedmot użytkowy. Na liście marek współpracujących ze SMILE PLASTIC znalazły się m.in.: Cos, H&M, L’Oreal, Urban Outfitters, Stella McCartney, Christian Dior, FORD i wiele innych.