Tworzywa przyszłości Solutum
Mieszkańcy Ziemi zadziwiają dość ambiwalentnym stosunkiem do plastiku, kochają jego uniwersalną i wszechstronną przydatność, nienawidząc jednocześnie za nieprzebrane pokłady plastikowych odpadów, które sami beztrosko tworzą. Każdego roku na całym świecie produkuje się około 400 milionów ton tworzyw sztucznych, z czego mniej więcej połowa to produkty jednorazowego użytku. W ciągu dekady produkcja plastiku wzrośnie o 40% i coś z tym trzeba pilnie zrobić.
Plastikowa alternatywa bezpiecznie rozpuszcza się w wodzie
Każdego roku na całym świecie produkuje się około 400 milionów ton tworzyw sztucznych. W ciągu dekady jego produkcja wzrośnie o 40%
Świadomość ekologiczna rośnie, na myśl o plastikowych odpadach uspokajamy sumienia segregacją i recyklingiem, choć tylko 9% z masy odpadów udaje się w ten sposób odzyskać. Głównie dlatego, że nie każdy plastik nadaje się do recyklingu, traci swoje pierwotne właściwości, a zyskuje na cenie, bo cały proces odzysku i ponownego przetworzenia kosztuje. Plastik używany do produkcji toreb foliowych i opakowań rozkłada się setki lat, dlatego nawet po recyklingu w większości trafia na koniec swojego obiegu, na wysypiska śmieci lub do spalarni.
Tworzywo Solutum znika rozpuszczając się w wodzie bez śladu mikroplastiku
Z uwagi na rosnące potrzeby przemysłu, lawinowo rośnie zapotrzebowanie na tworzywa sztuczne, więc powszechnie głoszona idea znacznego ograniczenia zużycia plastiku jest bardzo iluzoryczna, a koncepcja efektywnego recyklingu plastiku błędna i również dokuczliwa dla środowiska naturalnego. Ogólne koszty społeczne i środowiskowe zanieczyszczenia tworzywami sztucznymi na całym świecie, w samym tylko wymiarze finansowym liczone są w bilionach dolarów, rośnie więc pokusa, by choćby małą tego część zamienić w dobry biznes.
Plastikowa alternatywa Solutum bezpiecznie rozpuszcza się w wodzie
Izraelska firma Solutum wykazała się holistycznym podejściem do problemu jednorazowego plastiku, uwzględniając cały proces jego życia w gospodarce, aż po sam koniec przydatności, najbardziej newralgiczny etap dla wszystkich tworzyw. Idealne tworzywo po wykonaniu swojego zadania po prostu znika, uwalniając nas całkowicie od troski i pytania - co dalej? Tworzywo Solutum znika rozpuszczając się w wodzie bez śladu mikroplastiku.
Po latach szeroko zakrojonych prac badawczo-rozwojowych zespół inżynierów w Solutum stworzył nowatorską, przyjazną dla środowiska mieszankę, która standaryzuje na rynku opakowania biodegradowalne, wykorzystując naturalne procesy biochemiczne do rozpuszczania się w naturalnej biomasie i w wodzie o temperaturze otoczenia. Dzięki nowatorskiej technologii Solutum może kontrolować zakres z góry określonych temperatur i czasów rozpuszczania, co pozwala nam dostosować się do szerszego zakresu zastosowań substytutów tworzyw sztucznych.
Tworzywo przyszłości Solutum, to całkowicie rozpuszczający się w wodzie i w pełni biodegradujący do naturalnych i przyjaznych dla środowiska składników produkt
Nowatorski materiał biodegradowalny Solutum dorównuje możliwościom konwencjonalnych tworzyw i pozwala z łatwością zastąpić stosowane dotychczas żywice. Ta całkiem nowa i znacznie lepsza alternatywa dla tworzywa sztucznego, oferuje wysoką wytrzymałość na rozciąganie, elastyczność i odporność na uderzenia, uwalniając nas od siebie po wykonaniu zadania. Całkowicie rozpuszczający się w wodzie i w pełni biodegradujący do naturalnych i przyjaznych dla środowiska składników produkt, jest doskonałym i opłacalnym rozwiązaniem problemu zanieczyszczeń tworzywami sztucznymi. Zalety Solutum:
- Kontrola właściwości mechanicznych
- Doskonałe właściwości barierowe dla gazów
- Absolutne właściwości barierowe dla oleju
- Powierzchnia gotowa do druku
- Barwione lub przezroczyste
Certyfikaty TÜV i ISO tylko potwierdzają, że z tworzywem Solutum mamy szansę wygrać z problemem odpadów plastiku na lądzie, morzu i powietrzu. Warto wiedzieć, że wynalazek wodorozpuszczalnego tworzywa Solutum zawdzięczamy założycielce firmy Sharon Barak, która jako przyszła mama, chciała zrobić coś dobrego dla przyszłych pokoleń i właśnie za to warto jej podziękować.
Wynalazek wodo-rozpuszczalnego tworzywa Solutum zawdzięczamy założycielce firmy Sharon Barak