Sekwestracja dwutlenku węgla w betonie Paebbl®

Budownictwo ekologiczne nie musi oznaczać kompromisu w zakresie wydajności technicznej lub jakości. Przybywa materiałów i rozwiązań, które pozwalają na budownictwo trwałe i mocne, jak kiedyś, ale bez powiększania dziury ozonowej i poświęcania ekologii dla osiągnięcia doraźnych celów rozwojowych.

Nowoczesne budownictwo pochłania CO2

Sekwestracja dwutlenku węgla w betonie Paebbl®

Sekwestracja dwutlenku węgla w betonie Paebbl®

Sekwestracja dwutlenku węgla, czyli wyłapywanie go z powietrza i trwałe związanie, jest procesem dobrze znanym naturze i towarzyszy nam od miliardów lat, problem w tym że nie mamy tyle czasu, konieczne jest szybkie i skuteczne działanie. Skandynawsko-holenderska firma Paebbl donosi, że po dziesięcioleciach badań i eksperymentów, udało się stworzyć technologię, która przyspiesza mineralizację CO2 o jakieś 10 milionów razy. To odkrycie pozwala przekształcać CO2 w stałe, zrównoważone materiały budowlane, pomagając planecie  zaczerpnąć bardziej świeżego powietrza.

Technologia sekwestracji CO2 Paebbl®

Firma Paebbl oferuje kompleksowe rozwiązanie do zarządzania emisją dwutlenku węgla dla wybranych branż, obejmujące zarówno wychwytywanie, jak i sekwestrację dwutlenku węgla

Każda tona materiału wiążącego jest w stanie przechować do 300 kg CO2, a dzięki rozwiązaniu mineralizacyjnemu Paebbl można transparentnie śledzić każdą wychwyconą cząsteczkę CO2 i udowodnić stałą sekwestrację w formie mineralnej. Proces Paebbl wykorzystuje obfite naturalne skały lub strumienie odpadów z górnictwa, zapewniając stabilne i szeroko dostępne dostawy. To idealne rozwiązanie dla zakładów wychwytywania dwutlenku węgla, niezależnie od tego, czy pochodzi on z emisji przemysłowych, biomasy, powietrza czy oceanów. Paebbl oferuje unikatowe rozwiązanie, które łączy stałą sekwestrację CO2 w cenny produkt końcowy, który jeszcze bardziej zdekarbonizuje nasze środowisko zabudowane.

Sekwestracja dwutlenku węgla w betonie Paebbl®

Obecnie Paebbl skupia się na wdrażaniu materiału jako zamiennika cementu i innych materiałów cementowych w mieszance betonowej magazynującej węgiel

Paebbl oferuje kompleksowe rozwiązanie do zarządzania emisją dwutlenku węgla dla wybranych branż, obejmujące zarówno wychwytywanie, jak i sekwestrację dwutlenku węgla jako zintegrowane rozwiązanie. Oferta obejmuje budowę zakładu sekwestracji na miejscu emisji CO2 o wysokim stężeniu, na działce klienta lub obok niej, eliminując potrzebę kosztownej infrastruktury transportu CO2 lub dostępu do podziemnego składowania. Obecnie Paebbl skupia się na wdrażaniu materiału jako zamiennika cementu i innych materiałów cementowych w mieszance betonowej magazynującej węgiel.

Sekwestracja dwutlenku węgla w betonie Paebbl® w budownictwie

Paebbl oferuje unikatowe rozwiązanie łączące stałą sekwestrację CO2 w cenny produkt końcowy, który jeszcze bardziej zdekarbonizuje środowisko

Zanieczyszczanie atmosfery CO2 przez działalność człowieka odbywało się latami, ale w obecnej sytuacji potrzebujemy drastycznego przyspieszenia procesu odwrotnego, czyli dekarbonizacji, jeśli chcemy odwrócić niekorzystne zmiany klimatyczne. Paebbl może przekształcić dwutlenek węgla wychwycony z obiektów przemysłowych, powietrza lub oceanu, łącząc go z wodą i skałami gruntowymi w materiał przypominający cement, który można wykorzystać do produkcji betonu dla sektora budowlanego — ogromnego emitenta zanieczyszczeń, odpowiedzialnego za 38% globalnych emisji dwutlenku węgla.

Materiały Paebbl mogą obecnie zastąpić od 10% do 30% cementu w mieszankach betonowych, w zależności od konkretnych wymagań dotyczących wydajności projektu, a firma oferuje także wsparcie technologiczne w zakresie doboru i kładu mieszanki. Co prawda technologia Paebbl sama emituje około 0,2 tony CO2, to jednak wiąże na stałe znacznie więcej, co czyni ją potężnym narzędziem dekarbonizacji. Wykorzystanie jej w materiałach budowlanych pozwala nie tylko związać CO2 w betonie, to jeszcze znacznie obniża zużycie cementu, zwielokratniając zysk ekologiczny. Nawet gdy konstrukcja betonowa zostanie zburzona i zamieniona na kruszywo, to proces sekwestracji CO2 pozostanie trwały i nieodwracalny. Jak łatwo zauważyć, niewyłapywanie CO2 to czyste marnotrawstwo.

Wykorzystanie sekwestracji dwutlenku węgla w nowoczesnym budownictwie

Wykorzystanie sekwestracji dwutlenku węgla w nowoczesnym budownictwie Paebbl®

Masz uwagi. Napisz do nas :)

Zgłoś swój eko biznes. Napisz do nas