Alternatywna skóra z odpadów owocowych Celium™
Mieliśmy już dość czasu i okazji, by oswoić się ze zjawiskiem skóry alternatywnej, wolnej od zwierząt i plastiku, świat mody szybko ją polubił, co dumnie podkreśla w swoich ekologicznych reklamach. Początkowe obawy przerodziły się w ciekawość, a porównania z oryginałem i rachunek korzyści, zaczynają stopniowo przekonywać do jej perspektywicznych i wszechstronnych zalet. Skóra zwierząt służy nam od czasów pierwotnych, może nadeszła dobra pora, by wyjść z jaskiń.
Substytut skóry z celulozy bakteryjnej marki Polybion
Alternatywna skóra z odpadów owocowych Celium™
W ostatnich latach szybko rośnie oferta eksperymentalnych substytutów skóry na bazie odpadów roślin, grzybów, a nawet kaktusa, i wszystkie mają jeden wspólny cel, uniezależnić nas od zwierząt, a zwierzęta od nas oraz zapewnić skalowalną produkcję bez pogłębiania zmian klimatycznych. Alternatywna skóra jest jedyną rozsądna odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie przemysłu modowego, obuwniczego, meblarskiego i motoryzacyjnego, bo na dalszy rozwój hodowli zwierząt brakuje już miejsca na ziemi.
Substytut skóry z celulozy bakteryjnej marki Polybion
Wzorując się na naturze i jej doskonałej cyrkularności firma Polybion™ wzięła się za przemysłowe odpady owoców, by rozprawić się z trzema współczesnymi problemami środowiskowymi, jak hodowla zwierząt, odpady i plastik, dostarczając jednocześnie wyjątkowy substytut skóry - Celium™. Powstaje ona przy użyciu zastrzeżonej technologii, nie zawiera chromu i jest zgodna z REACH, EPA i ZDHC, jako pierwszy z serii biomateriałów, które Polybion™ ma w swoich planach.
Rewolucyjna alternatywa dla skóry wyhodowanej z bakterii, to znaczący krok w kierunku zrównoważonego rozwoju w branży modowej
Podstawą skóry Celium™ jest odzyskiwana z odpadów biologicznych celuloza bakteryjna, którą można dowolnie przetwarzać, farbować i wykańczać, zmieniając kolor, zapach i konsystencję. Ten wszechstronny materiał tekstylny o nieograniczonych możliwościach projektowych stanowi nowy standard w modzie, obuwiu, odzieży sportowej i motoryzacji. Z Celium™ można zrobić niemal wszystko, od kompostowalnych trampek począwszy, przez meble, po siedzenia samochodowe.
Polybion utrzymuje, że zrównoważona skóra Celium™ wykonana z celulozy bakteryjnej wymaga mniej zasobów naturalnych, zostawia ona również jedną czwartą śladu węglowego w porównaniu do skór grzybni, zapewniając jednocześnie wyższą wydajność. Skórzana alternatywa Celium™ jest produkowana na skalę przemysłową w Meksyku, w bliskim sąsiedztwie tętniących życiem przetwórni owoców. O skali powstających odpadów najlepiej świadczy fakt, że do utrzymania rocznej produkcji skóry Celium™ wystarczą odpady powstałe w ciągu zaledwie dwóch dni.
Autorskie procesy garbowania i wykańczania, opracowane w Polybion, oferują nieograniczone możliwości uszlachetniania surowych arkuszy nanocelulozy bakteryjnej, dając początek unikatowej gamie tekstur, kolorów i właściwości, które wyznaczają nowy standard w zakresie zrównoważonych innowacji w branży. Strategiczna lokalizacja, w pobliżu stolicy garbarstwa i obuwia LATAM, okazała się kluczowa w procesach transformacji i rozwoju firmy Polybion.
Alternatywna skóra z odpadów owocowych Celium™ w kolekcji marki GANNI
Aby przekonać się do innowacyjnych rozwiązań Polybion wystarczy rzut oka na kurtkę duńskiej marki modowej Ganni, która zadebiutowała podczas forum zrównoważonego rozwoju Global Fashion Summit w Kopenhadze, a powstała z alternatywnej skóry Celium™ na bazie odpadów mango. Apetyczna moda!
Tam, gdzie innowacja spotyka się z kreatywnością, otwiera się przyszłośćPolybion
Ucząc się od natury, firma Polybion™ opracowała model produkcji, który nie jest liniowy, ale pętlowy, łagodząc jednocześnie trzy główne problemy środowiskowe - zwierzęta gospodarskie, marnowanie żywności i plastik