Ekologiczne technologie
Nowoczesna technologia chroni naturę
Dynamiczny rozwój eko technologii w wielu, często odległych od siebie dziedzinach gospodarki pozwala z nadzieją spoglądać w przyszłość cywilizacji. To nasza wspólna inwestycja w ochronę środowiska naturalnego, zdrowia i jakości życia. Więcej energii odnawialnej a mniej uciążliwych odpadów i smogu. Myślę eko, więc jestem.

Ekologiczne filtry powietrza z celulozy Adsorbi
Czyste powietrze, ile cię trzeba cenić ten tylko się dowie, kto cię stracił, i nie jest to cytat z wieszcza, tylko smutna prawda. Czyste powietrze to niestety coraz rzadszy towar, beztrosko zanieczyszczane niszczy nasze zdrowie i przyrodę. Potrzebuje pomocy, bo samo sobie nie poradzi.
- biotechnologie

Panele akustyczne z odnawialnych włókien drzewnych Aisti
Zrównoważone budownictwo nie może obyć się bez zrównoważonych materiałów, to oczywiste w teorii, choć jeszcze nie w powszechnej praktyce. Branża budowlana w dużej mierze tkwi jeszcze w liniowym modelu gospodarki, więc tym bardziej cieszą pierwsze symptomy ekologicznego orzeźwienia.
- biotechnologie
- biotworzywa
- budownictwo

Sekwestracja dwutlenku węgla w betonie Paebbl®
Budownictwo ekologiczne nie musi oznaczać kompromisu w zakresie wydajności technicznej lub jakości. Przybywa materiałów i rozwiązań, które pozwalają na budownictwo trwałe i mocne, jak kiedyś, ale bez powiększania dziury ozonowej i poświęcania ekologii dla osiągnięcia doraźnych celów rozwojowych.
- budownictwo
- odpady

Ekologiczna skóra z jabłek Leap®
Jest wiele powodów dla których lubimy i cenimy produkty ze skóry zwierzęcej, ale jeden powód wystarczy, abyśmy dla własnego dobra szybko z nich zrezygnowali. Produkcja skór, od hodowli poprzez wszystkie etapy ich przetwarzania, wywiera dewastujący wpływ na środowisko w którym żyjemy i nadal zamierzamy.
- biotworzywa
- odpady
- tekstylia

Zrównoważone materiały budowlane Criaterra
Ostatnio coraz częściej mamy okazję dostrzec, że nowo projektowane produkty z założenia wpisują się w model gospodarki zrównoważonej, która oczekuje cyrkularnego obiegu surowców. To bardzo dobrze, bo tylko tak będziemy w stanie zaspokoić rosnący popyt na dobra materialne, nie narażając siebie i środowiska na zagładę z powodu kryzysu klimatycznego, który już zagląda nam w oczy.
- budownictwo
- odpady

Ekologiczne materiały z odpadów drzewnych Daika Wood
Odpady drewna to naturalny i bez końca odnawialny surowiec, który dotychczas nie był przez nas traktowany z należytym szacunkiem i troską o środowisko. Materiał opałowy czy płyty drewnopochodne z dodatkiem chemii już nie pasują do modelu gospodarki zrównoważonej z cyrkularnym obiegiem surowców. Pora na zmiany.
- 3D
- biotechnologie
- biotworzywa
- odpady

Ekologiczne etykiety RFID PulpaTronics
Odśmiecanie świata to ambitne zadanie warte każdego wysiłku, ale upraszczanie i tak już całkiem prostych produktów to prawdziwa sztuka, dostępna tylko nielicznym. Podglądanie i naśladowanie natury podsuwa najlepsze rozwiązania dla nas i samej natury.
- biotechnologie

Zrównoważona chemia z surowców odnawialnych AmphiStar Biosurfactants
W gospodarce o obiegu zamkniętym odpady i strumienie uboczne procesów produkcyjnych stają cennym surowcem odnawialnym dla wyspecjalizowanych firm, które zainwestowały w rozwój i technologię, wierząc że możemy zwiększać produkcję nie powiększając jednocześnie dziury ozonowej. Surowce pomału się kończą, ale na brak odpadów jeszcze długo nie będziemy narzekać.
- biotechnologie
- odpady

Ekologiczne witaminy i suplementy Biosyntia
Mieszkańców Ziemi przybywa, a surowców ubywa, większość składników diety niezbędnych dla zdrowia i życia populacji pochodzi obecnie z produkcji roślinnej, zwierzęcej lub syntezy petrochemicznej. W tej sytuacji nie trzeba być wizjonerem, aby wyczuć i przewidzieć potrzebę bardziej zdecydowanych zmian w przyjętym modelu rozwoju, technolodzy już to wiedzą.
- biotechnologie

Biodegradowalne tworzywa Balena
Trwałe towary konsumpcyjne przesiąknięte tworzywami sztucznymi fundują naszej planecie problem z odpadami na wiele pokoleń na przód. Większość współczesnego plastiku pozostanie na Ziemi przez setki lat, zanieczyszczając ziemię i oceany niebezpiecznym mikroplastikiem, który nie ulega biodegradacji, za to chętnie zadomowi się w organizmach żywych. Czy tak musi być?
- 3D
- biotechnologie
- biotworzywa