Kompostowalne opakowania do jedzenia na wynos Notpla

Opakowania jednorazowe i jedzenie na wynos to największy śmieciarz naszych czasów i prawdziwa przyczyna zmartwień ekologów, ale też siny bodziec do działania dla technologów. Każdy sposób na pozbycie się plastiku ze środowiska naturalnego cieszy i coraz więcej alternatywnych rozwiązań wchodzi prawie niezauważenie do naszego życia codziennego.

Biodegradowalne pojemniki z wodorostów zamiast plastiku

Kompostowalne opakowania do jedzenia na wynos Notpla

Kompostowalne opakowania do jedzenia na wynos Notpla

Pożegnanie z plastikiem w opakowaniach jednorazowych do jedzenia na wynos zaczęło się na dobre, choć nie zawsze zwracamy na to uwagę, bo sedno zmian dotyczy jedynie materiału, z którego opakowania są wytwarzane. Z jednej strony prawodawstwo unijne, z drugiej nacisk konsumentów nie pozwalają producentom opakowań i gastronomii na dotychczasowe rozwiązania, nieekologiczne i uciążliwe dla nas wszystkich. Recykling opakowań z fast foodów z resztkami jedzenia nie jest ani łatwy, ani ekonomiczny i nieekologiczny z uwagi na zużycie energii i emisję CO2. Z pomocą przychodzą tworzywa kompostowalne o biologicznym pochodzeniu i coraz lepszych właściwościach, zdolne całkowicie wyprzeć tworzywa sztuczne z opakowań żywności.

Biodegradowalne pojemniki z wodorostów Notpla zamiast plastiku

Wykorzystując moc wodorostów Notpla rozwija technologię, która może zastąpić tworzywa sztuczne w produkcji opakowań jednorazowych do pakowania żywności na wynos

Biodegradowalne opakowania z wodorostów i roślin marki Notpla dowodzą, że zaangażowanie w czynienie planety zdrowszym miejscem do życia może być także świetnym biznesem. Wykorzystując moc wodorostów, które nie potrzebują do wzrostu gleby uprawnej i nawozów Notpla rozwinęło technologię, która jest w stanie zastąpić tworzywa sztuczne w produkcji opakowań jednorazowych do pakowania żywności na wynos, które samoistnie znikają w glebie, rozłożone przez mikroby, zamykając tym samy obieg cyrkularny. Wydzielone w strukturze firmy laboratorium przyszłości Futures Lab pracuje, aby tworzyć kolejne przełomowe rozwiązania w zakresie zrównoważonych opakowań, we współpracy z pionierskimi na świecie markami konsumenckimi.

Od powstania marki Notpla w 2019 roku szybko rośnie kolekcja opakowań do wielu codziennych zastosowań, w tym pojemniki na żywność, kapsułki żelowe do olejów i sosów, sztućce, papiery z wodorostów, kapsułki do rozpuszczania i folie. Oprócz w pełni rozwiniętych rozwiązań, które są gotowe do wykorzystania w dotychczasowych łańcuchach dostaw, stale  powstają nowe aplikacje i prototypy opakowań nowej generacji, tworząc wizję przyszłości dla całej branży. Opakowania z innowacyjnych biomateriałów, które znikają wręcz same w naturalnych warunkach, jak skórka od banana czy kawałek jabłka, wykorzystuje globalny operator jedzenia na wynos Just Eat Takeaway.com, a więc i znany u nas serwis pyszne.pl

Biodegradowalne opakowania z wodorostów i roślin marki Notpla

Biodegradowalne opakowania z wodorostów i roślin marki Notpla

Pojemniki na żywność Notpla z wodorostów dzięki czemu eliminują odpady plastiku

Pojemniki na żywność Notpla z wodorostów dzięki czemu eliminują odpady plastiku

Walka z plastikiem w obliczu globalnego zagrożenia o rozmiarach pandemii wymaga konsekwentnego i szybkiego działania w kilku istotnych obszarach, jak prawodawstwo, produkcja czy świadomość społeczna, ale już dzisiaj mamy w rękach gotowe rozwiązania skracające drogę do sukcesu, jak biodegradowalne tworzywa z wodorostów i roślin Notpla. Opakowania kompostowalne w domu pochodzą z roślin i do nich wracają po spełnieniu swojej misji, zamykając obieg cyrkularny, istotę gospodarki zrównoważonej. Brak jakichkolwiek dodatków uszlachetniających, jak powłoki barierowe i 100% roślinny rodowód, to poważny wkład marki Notpla w przyszłość wolną od plastiku, za co już dziękują wszystkie organizmy żywe na lądzie, w wodzie i powietrzu.

Opakowania Notpla są w 100% z wodorostów, można je kompostować i znikają bez śladu — jak resztki owoców

Opakowania Notpla są w 100% z wodorostów, można je kompostować i znikają bez śladu — jak resztki owoców.

Masz uwagi. Napisz do nas :)

Zgłoś swój eko biznes. Napisz do nas