Ratujmy i chrońmy pszczoły z Beewise
Nowoczesna technologia nie potrafi jeszcze zastąpić pracowitych pszczół, ale już może pomóc w utrzymaniu ich dobrej kondycji i zdrowia po ciężkiej pracy, co na pewno ucieszy nie tylko samych pszczelarzy. Rozwój cywilizacji kosztem środowiska nie sprzyja ludzkości, a pszczołom zabójczo szkodzi. Zbyt dużo im zawdzięczamy, aby pozostawić bez odpowiedniego wsparcia.
Autonomiczne ule BeeHome™
BeeHome™ - nowoczesne, autonomiczne ule izraelskiego startupu Beewise
Zapewne większość z nas zdaje sobie sprawę z wyjątkowej roli, jaką pełnią pszczoły w światowej produkcji żywności. Przeszło 75% produktów na naszych stołach zawdzięczamy pszczołom, podczas gdy aż 40% rodzin pszczelich ginie każdego roku wskutek chorób i zatrucia środowiska. Trzeba przyznać, te liczby robią wrażenie nie tylko na pszczelarzach i miłośnikach miodu, niepokoją naukowców i mobilizują przedsiębiorców do jeszcze bardziej energicznego działania.
Ratujmy i chrońmy pszczoły z Beewise. Każdego roku aż 40% pszczelich rodzin ginie wskutek chorób i zatrucia środowiska. Photo Credit: Mateusz Atroszko
Izraelską firmę Beewise założyli doświadczeni pszczelarze świadomi niebezpieczeństw, jakie zagrażają pszczołom najbardziej - pasożyty, patogeny, pestycydy, ale też i ich złe odżywianie. W połączeniu z najnowszą technologią powstał rewolucyjny produkt BeeHome 4, napędzany sztuczną inteligencją - zautomatyzowany autonomiczny ul, w którym do zwalczania roztoczy i warrozy wykorzystuje się nową, wolną od środków chemicznych obróbkę cieplną. Ule BeeHome 4 wyposażone są w AI (artificial intelligence) i technologię robotyczną, która monitoruje i optymalizuje warunki 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, redukując pracę człowieka o około 90%. Miód bez pszczół MeliBio już jest dostępny, ale świata bez pszczół lepiej sobie nie wyobrażać.
"Gdyby każdy ul miał własnego pszczelarza działającego całą dobę przez 7 dni w tygodniu, w ogóle nie doszłoby do upadku kolonii pszczół"– dyrektor generalny i współzałożyciel Beewise Saar Safra. „Wszystko wykonuje za pszczelarza monitorowany robot BeeHome™"
Założyciele Beewise dokonali przełomu w opiece nad pszczołami i od koncepcji o zdalnej inspekcji uli przeszli do zdalnego, w pełni automatycznego pszczelarstwa. BeeHome™ ma solarne zasilanie, kamery, ramię robota, czujniki i inne systemy, które pozwalają mu wykonywać to, co normalnie zrobiłby pszczelarz. Ramiona robotyczne w BeeHome zwalczają szkodniki, karmią, zapobiegają rojeniu i nie tylko, podobnie jak zrobiłby to pszczelarz. Pszczelarze mogą również zdalnie sterować BeeHome przez Internet, dzięki czemu mają pełną elastyczność w utrzymaniu swoich rodzin w odpowiedniej kondycji i zawsze pod kontrolą.
10 najlepszych innowacji i trendów w pszczelarstwie w 2024 roku wg StartUs Insights
Zidentyfikuj inwazję pasożytniczą i lecz ją w czasie rzeczywistym, zanim stanie się szkodliwa. Zidentyfikuj głodujący ul, w którym kończą się zapasy, i nakarm go, zanim będzie za późno. Wszystko nagle nabrało sensu. Czyń dobrze, czyniąc dobro! Beewise
Dzięki nowatorskiej ofercie Beewise zyskujemy wszyscy. Konsumenci w błogiej nieświadomości ptrzymują żywność i miód, hodowcy i pszczelarze mają gwarancję jakości, konkurencyjne ceny i spokój ducha, co przekłada się na lepsze zyski. Podsumowując oferta Beewise przenosi pszczelarstwo na nowy poziom adekwatny do możliwości XXI wieku:
- Całkowicie zdalny monitoring, 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu
- Termoregulowane środowisko pomagające chronić przed ekstremalnymi warunkami pogodowymi
- Zautomatyzowane karmienie, leczenie Varroa (warrozy) i zbiór miodu
- Poprawia wskaźniki przeżycia
- Optymalizuje produkcję miodu
- Obniża koszty pracy dzięki zautomatyzowanej kontroli i obróbce
- Kompatybilny z drewnianymi ramami, których już używasz
- Pasuje do konwencjonalnego wózka widłowego
- Wejścia do uli można zdalnie zamknąć przed zastosowaniem pestycydów
Beewise jest aktualnie w trakcie intensywnej ekspansji na wszystkie światowe rynki. Jeśli interesuje Was nowoczesne pszczelarstwo i technologia, firma Beewise poszukuje pracowników działu IT w Polsce do biura Beewise Warszawa.
Beewise Team - stosowanie zasad ESG to nie tylko trend, to zobowiązanie do wspólnego budowania lepszego świata. Z dumą czytamy najnowszy raport ESG firmy Beewise, podkreślający jej zaangażowanie w wykorzystanie zaawansowanej robotyki i sztucznej inteligencji AI do rozwiązywania problemów pszczół